Blog o rybách

28.10.2020

Diana představuje nové uzené ryby

Na podzim se u vás, našich zákazníků, zvyšuje zájem o konzumaci uzených rybiček. Diana se proto rozhodla rozšířit sortiment uzených ryb o tři novinky, které najdete v našich kamenných prodejnách a v pojízdné prodejně.

14.10.2020

Recept: Závitky z platýse s rajčaty

Platýs šípozubý , latinský název Atheresthes stomias - nově jsme do naší nabídky zařadili tuto rybičku. Jedná se o filety bez kůže a kostí. Odlov této rybičky je přímo na moři, lovnou oblastí je Severovýchodní Tichý oceán. Že nevíte jak ji připravit? Vyzkoušejte náš recept na platýse s rajčaty.

23.9.2020

Recept: Losos se zeleninou

Losos obecný (Salmo salar, angl. salmon) je původem sladkovodní ryba, přestože většinu života tráví ve slané vodě. Malí lososi se totiž rodí v řekách a po dvou až třech letech se přemisťují do moře. V prvních rocích života však mohou žít jen ve sladkovodních tocích. Dospělí lososi se z moře vracejí klást jikry do svého rodiště do sladkovodní vody. Náročnou plavbu několika tisíc kilometrů proti proudu zvládají díky vnitřnímu kompasu - řídí se magnetickým polem Země a extrémně citlivým čichem. Denně uplavou 50-100 km, nepřijímají však potravu a řada z nich tedy po vytření hyne.

8.9.2020

Hledáte tip na rychlý oběd nebo večeři?

Zná to určitě každý - přijedete domů z výletu, z práce nebo prostě jenom nemáte čas chystat nic k jídlu, ale hlad máte jako vlk. Pak se vám jistě bude hodit tip na rychlý oběd, který je vmžiku hotový a téměř bez práce.

19.8.2020

Pojízdná rybí prodejna je zase zpět

Pojízdné prodejně Rybích specialit skončila dovolená a od úterý 18.8. opět vyjela na naše pravidelné linky. Náš prodejce měl 14 dní dovolenou, během které prošla pojízdná prodejna kompletním servisem motoru a také bylo nainstalováno výkonnější chlazení vitrín.