Blog o rybách

6.6.2024

Mahi mahi s citrónovo-česnekovou omáčkou

Hledáte rybičku, která nemá typickou rybí chuť? Tak to ryba Mahi mahi bude to pravé pro vás. Maso má pevnou strukturu a jemnou chuť, díky tomu se tato ryba stává jednou z nejoblíbenějších druhů ryb. Skvěle se hodí k pečení, dušení, smažení či na gril. Je zdrojem omega-3 mastných kyselin, selenu, vitamínů skupiny B, má vysoký obsah bílkovin a je nízkokalorická.

16.5.2024

Proč jíst ryby?

Věděli jste, že Česká republika významně zaostává za Evropou v konzumaci ryb? V roce 2022 byla průměrná konzumace 5,9 kg ryb na občana, což je oproti jiným státům hodně málo. Mnohdy jako argument slyšíme, že ryby jsou drahé a z toho důvodu nejsou tak hojně konzumovány. Neměli bychom ale zapomínat, že rybí maso s sebou přináší hned několik benefitů, které jsou pro zdraví prospěšné.

12.4.2024

Středomořský salát s chobotnicí

Experimentujete rádi? Pojďte s námi vyzkoušet chobotnici. Mnoho lidí má k této pochoutce odpor, ale věřte, že když ochutnáte, nebudete litovat. Dneska si společně uvaříme středomořský salát s chobotnicí.

8.3.2024

Minimální trvanlivost potravin versus spotřebujte do

Při nakupování potravin nejen u nás v Dianě, ale i kdekoliv jinde, se lidé často setkávají s výrazy "minimální trvanlivost" a "spotřebujte do". Obě tyto informace poskytují důležité vodítko týkající se bezpečnosti potravin, ale jejich význam může být pro některé spotřebitele matoucí. V tomto článku se podíváme na rozdíly mezi těmito dvěma označeními a poskytneme tipy, jak s nimi správně zacházet při nákupu a spotřebě potravin.

8.2.2024

Valentýnské pohoštění v Dianě

Jak je známo, láska prochází žaludkem a kdy jindy můžete vyjádřit svou lásku k partnerovi něčím dobrým k snědku, než právě na Valentýna. Nemusí se jednat o žádné několikachodové menu, ale váš partner ocení i malou drobnost, kterou mu připravíte ke kávičce nebo na svačinku. Valentýnské pohoštění může být i jednoduché a originální.