Recepty

14.10.2020

Recept: Závitky z platýse s rajčaty

Platýs šípozubý , latinský název Atheresthes stomias - nově jsme do naší nabídky zařadili tuto rybičku. Jedná se o filety bez kůže a kostí. Odlov této rybičky je přímo na moři, lovnou oblastí je Severovýchodní Tichý oceán. Že nevíte jak ji připravit? Vyzkoušejte náš recept na platýse s rajčaty.

23.9.2020

Recept: Losos se zeleninou

Losos obecný (Salmo salar, angl. salmon) je původem sladkovodní ryba, přestože většinu života tráví ve slané vodě. Malí lososi se totiž rodí v řekách a po dvou až třech letech se přemisťují do moře. V prvních rocích života však mohou žít jen ve sladkovodních tocích. Dospělí lososi se z moře vracejí klást jikry do svého rodiště do sladkovodní vody. Náročnou plavbu několika tisíc kilometrů proti proudu zvládají díky vnitřnímu kompasu - řídí se magnetickým polem Země a extrémně citlivým čichem. Denně uplavou 50-100 km, nepřijímají však potravu a řada z nich tedy po vytření hyne.

5.8.2020

Recept na rybí karbanátky

Velice oblíbeným jídlem v Čechách je sekaná nebo karbanátek. Tu klasickou verzi zná každý, ale co takhle vyzkoušet recept na rybí karbanátky? Že jste je ještě nejedli? Nejvyšší čas se do nich pustit.

22.7.2020

Filety z candáta nyní v akci + recept s bulgurem

Máte chuť na candáta? Přijďte si do Diany pro vakuově balené mražené filety z candáta, které jsou teď o prázdninách v akci - původní cena 490 Kč/kg, nyní akční prázdninová cena 290 Kč/kg.
V nabídce je samozřejmě i chlazený, zde je cena 490 Kč/kg.

24.6.2020

Chobotnice a recept na gril

Pokud se letos o prázdninách nechystáte nikam k moři, nevadí, mořské delikatesy si můžete dopřát i tak. Jednou z nich je i chobotnice. Že nevíte, jak ji připravit? Sami uvidíte, že to není nic složitého. Vyzkoušejte náš recept na chobotnici.

13.5.2020

Mořský vlk na grilu + recept

Tak dlouho jsme na ni čekali a už je konečně tady - grilovací sezóna. Že nevíte, co si máte připravit jako první? Vyzkoušejte mořského vlka na grilu a odstartujte venkovní posezení perfektním pohoštěním.

3.3.2020

Na mezinárodní den žen nezapomíná ani Diana

8. březen patří už desítky let ženám. V tento den se totiž od roku 1908 slaví Mezinárodní den žen, který vznikl díky stávce švadlen, které požadovaly lepší životní podmínky - volební právo pro ženy, rovnoprávnost, spravedlnost a mír. V mnoha rodinách se MDŽ slaví dodnes, přestože od roku 1990 již není oficiálním svátkem. A přestože pamětníci ho mají spojený s karafiáty a chlebíčky, dnes se na něj již pohlíží jinak.

19.2.2020

Mahi mahi je zpátky v Dianě

Mahi mahi je zpět! Po delší odmlce najdete tuto vynikající rybu opět na pultech v našich prodejnách. Její maso je velmi oblíbené, protože nemá typickou rybí chuť ani vůni a pro svoji pevnější strukturu se podobá drůbežímu. Proto většinou chutná i těm, kteří ryby rádi nemají.

5.2.2020

Valentýnský recept z Diany - Candát na másle

Překvapte na Valentýna svou drahou polovičku vlastnoručně uvařenou večeří. Candát pečený na másle s fazolkami vám bude zaručeně chutnat a navíc se jedná o dietní jídlo, takže vám po něm nebude těžko a zbyde vám ještě energie na další zábavu.

22.1.2020

Máslová ryba se smetanovou cuketou a bylinkami

Máslová ryba má bílé jemně vláknité maso a sympaticky malý podíl kostí. Prodává se čerstvá i mražená, ale na našich prodejnách ji nabízíme mraženou a uzenou.

12 3 4 >>|