3.3.2020

Na mezinárodní den žen nezapomíná ani Diana

8. březen patří už desítky let ženám. V tento den se totiž od roku 1908 slaví Mezinárodní den žen, který vznikl díky stávce švadlen, které požadovaly lepší životní podmínky - volební právo pro ženy, rovnoprávnost, spravedlnost a mír. V mnoha rodinách se MDŽ slaví dodnes, přestože od roku 1990 již není oficiálním svátkem. A přestože pamětníci ho mají spojený s karafiáty a chlebíčky, dnes se na něj již pohlíží jinak.

Mezinárodní den žen je pro všechny

V dnešní době slaví Mezinárodní den žen především střední a starší generace, ovšem výjimkou nejsou ani mladí, kteří své partnerce donesou kytičku nebo čokoládu. Přestože se jedná o drobnost, ženám udělá radost, že si na ně jejich drahá polovička vzpomněla a hned je pro oba den veselejší.

Diana a její široká nabídka lahůdek

Pokud byste své ženě, přítelkyni, mamince nebo kamarádce chtěli darovat dárek k MDŽ, máte i v Dianě z čeho vybírat.

V současné době najdete v nabídce mražené dorty nebo rozšířený sortiment zmrzliny. Pokud nechcete nic sladkého, můžete připravit pizzu, kuřecí nugetky, obalenou rybičku nebo vybrat nějaký salátek či uzenou rybičku.

Kamenné prodejny

Využít můžete také naší březnové nabídky na super akci 1+1 zdarma na 250 g lososa bez kůže.

Naprosto snadný losos k rychlé večeři

Postup

Lososa osolíme, maličko potřeme česnekem a okořeníme. Na pánvi lehce rozehřejeme olivový olej a lososa společně s napůl rozkrojeným a trochu osoleným citronem opečeme.
Na závěr ozdobíme rozmarýnem, který mu dodá krásnou vůni.

Podáváme jen tak, případně s opečenou bagetkou.

Diana vám přeje dobrou chuť!