2.5.2016

Dvorní fotografka Diany má světový úspěch

Dne 26. dubna 2016 se v Londýně konala mezinárodní fotografická soutěž Food Photographer of the Year 2016. Český snímek, který vyhrál v kategorii Cream of the Crop, jistě znáte z našich stránek. Jedná se o fotografii chobotnice na ledu, jehož autorkou je Petra Novotná z Nymburka. 

Fotografka Petra Novotná

Petru Novotnou jsme oslovili v roce 2014, kdy jsme pro naše zákazníky připravovali nový e-shop a potřebovali jsme produktové fotografie. Petra je nejenom báječná fotografka, ale i nadšená kuchařka, která tyto dvě záliby spojila a na vrch přidala i foodstyle.

Tato kombinace se ukázala jako ideální a již z prvních výsledků jsme byli nadšeni. S Petrou spolupracujeme již dva roky a pravidelně můžete její fotografie vidět mezi novinkami na stránkách Diany i Facebooku. Během spolupráce vznikl i snímek chobotnice na ledu.

chobotnice

Petra Novotná - oficiální stránky

O soutěži Food Photographer of the year 2016

Soutěže se každoročně účastní amatérští i profesionální fotografové z celého světa, kteří svými objektivy zachytili jídlo či téma spojené s potravami. Fotografie byly v letošním ročníku rozdělené do 18 kategorií, v porotě zasedalo 40 členů a svůj hlas měla i veřejnost, která mohla pro fotografie hlasovat.

Všechny zúčastněné fotografie
BBC a zprávy z Food Photographer of the Year 2016
Česká televize a reportáž

Je nám velkou ctí, že můžeme touto cestou pogratulovat Petře Novotné k mezinárodnímu úspěchu a těší nás, že potravinou, která byla vyobrazená na vítězné fotografii, je právě chobotnice z nabídky Diana Fish.