5 důvodů, proč ryby od nás:

  • Přinášíme chutnou rybu za dobrou cenu
  • Jsme rodinná společnost založená na tradicích
  • Jsme odborníky v oblasti ryb
  • Základem všech produktů je kvalitní zpracování ryb
  • Pestrost a zpracování výrobků uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka

Uzené ryby

uzene-ryby

Uzené ryby jsou další produkty, kterými jsme rozšířili svoji nabídku. Nová udírna značky REICH umožňuje připravit celou řadu chutných ryb, kterými si můžete zpestřit svůj jídelníček. Díky technologii uzení si ryby zachovávají omega-3 mastné kyseliny a další látky, které prospívají zdraví a podporují dobrou mysl.

 

Postup uzení ryb

Základem pro chutnou uzenou rybu je správná surovina a poctivý proces přípravy. Naše společnost vybírá pouze kvalitní ryby, které dováží od prověřených dodavatelů z Evropy i ze zámoří. Před samotným uzením projde ryba ručním zpracováním, kdy je očištěna a naporcována. Na samotný postup uzení ryb dohlíží mistři s dlouholetými zkušenostmi.

Tajemství samotného uzení

Ryba je uzena po malých šaržích, protože si zakládáme na kvalitě, a ne na kvantitě, jako jiné velkovýroby. Aby ryba na povrchu oschla, je nejprve uzena teplejším kouřem, v další fázi uzení je teplota ještě nižší, kdy plamen nehoří, ale pouze žhne.

Na závěr je ryba dosušována. Pro lahodnou chuť je při uzení používáno bukové dřevo s příměsí dalších dřevin a celý proces probíhá 2 až 3 hodin, kdy záleží na velikosti ryby.

Tradice uzených ryb

Po vychladnutí jsou ryby baleny do tradičních dřevěných bedýnek, které jsou známé především z přímořských oblastí. Většina uzených ryb v supermarketech je prodávána ve vakuovém balení, čímž se sice prodlouží trvanlivost, ale rozdíl v chuti poznáte s prvním soustem. Všechny ryby, které jsou uzené teplým kouřem, se na našich prodejních pultech nabízejí na volno, nebalené - stejně tak, jak tomu bylo po celá staletí.

 

Už jste ochutnali všechny uzené ryby?

Myslíte, že jste ochutnali všechny uzené ryby? Určitě znáte uzenou makrelu či uzeného sledě, ale co vyzkoušet například i méně známé pochoutky, jako je mořský úhoř, uzené makrelové zavináče či žraločí uzené lokny? Nabídka uzených ryb naší společnosti je pestrá a stále se rozšiřuje o nové kousky, sledujte proto aktuální nabídku, ať o nových specialitách víte jako první!

Nezapomeňte, že ryby by měly být součástí vašeho jídelníčku dvakrát týdně. Vyzkoušejte naše uzené delikatesy a potěšte své chuťové pohárky, protože od nás je ryba vždy chutná! Nabídku uzených ryb naleznete také v e-shopu.